Następny mecz:     Zalew Myczkowce - LKS Olszanica   ·  Niedziela, 01 października 12:00   ·  8. kolejka krośnieńskiej B klasy

Olszanica - Markowce 0:3; Passa porażek trwa

W meczu 24. kolejki krośnieńskiej B klasy LKS Olszanica przegrała z Orkanem Markowce 0:3. Bramki dla przyjezdnych zdobywali odpowiednio - Piotr Czubek, który popisał się dubletem oraz Mateusz Bobowski. Podopieczni Pawła Jaworskiego nie zagrali wielkiego meczu. W najważniejszych sytuacjach zawiedli dzięki czemu Orkan miał otwartą drogę do naszego pola karnego. Mimo kilku braków kadrowych Olszanica weszła dość dobrze w spotkanie. Gracze Mariana Koniecznego nie potrafili się odnaleźć na murawie przez co tworzył się niepotrzebny zamęt. Jedną z lepszych sytuacji na zdobycie gola miał Arkadiusz Józefiak, jednak z siłą uderzona przez niego futbolówka została wyłapana przez Łukasza Pietrasza. Pierwsza część zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie w bramce Olszanicy nie ujrzeliśmy Tomasza Nowaka a Radosława Pasławskiego, który nie może zaliczyć tej konfrontacji do udanych. W 50. minucie na prowadzenie wyszli goście. Piotr Czubek dostał podanie, po czym z około dwudziestego metra lekkim strzałem obok słupka pokonał Naszego golkipera. Ten sam zawodnik w 64. minucie wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Piękna bramka zaowocowana była piękną cieszynką. Trzy salta to rzadko spotykana forma celebracji w tej klasie rozgrywek. Od 73. minucie Olszanica musiała radzić sobie w dziesiątkę po tym jak Łukasz Orłowski niesprawiedliwie, i to trzeba podkreślić otrzymał drugą żółtą kartkę. Ta decyzja szybko odbiła się na ustach zawodników jak i kibiców zgromadzonych na trybunach. Pod adresem pana Piotra Kochańskiego leciało wiele nie miłych i wulgarnych słów. Za takie zachowanie kartki otrzymali - Maciej Gembuś, Paweł Jaworski oraz Arkadiusz Józefiak. Na sześć minut przed ostatnim gwizdkiem wynik spotkania ustanowił Mateusz Bobowski.

Od początku na boisku mogliśmy oglądać Piotra Chudzika, który wrócił do kadry po wielu miesiącach przerwy.

LKS Olszanica - Orkan Markowce 0:3 (0:0)

0:1 Piotr Czubek 50'
0:2 Piotr Czubek 64'
0:3 Mateusz Bobowski 84'

LKS Olszanica: (45' Radosław Pasławski) Tomasz Nowak, Paweł Jaworski, Daniel Juhas, (82' Jakub Hamouta) Radosław Jordan, Jakub Kruczek, Robert Gembuś, Arkadiusz Józefiak, Maciej Gembuś, (45' Marcin Kuc) Piotr Chudzik, (71' Szymon Sawczyn) Patryk Węgrzyn i Łukasz Orłowski.
Rezerwowi: Radosław Pasławski, Jakub Hamouta, Szymon Sawczyn i Marcin Kuc.

Orkan Markowce: Łukasz Pietrasz, (60' Marcin Pogorzelec) Marcin Abram, Jan Ambicki, Jarosław Cwenar, Piotr Czubek, Szymon Daniło, Krzysztof Kądziołka, (86' Dawid Ambicki) Krystian Kiszka, (46' Mateusz Bobowski) Marek Siwik, Bartłomiej Słysz i Michał Starego.
Rezerwowi: Dawid Ambicki, Mateusz Bobowski, Piotr Jabczanka, Marcin Pogorzelec i Piotr Tomczewski.

Żółte kartki: Łukasz Orłowski, Łukasz Orłowski, Maciej Gembuś, Paweł Jaworski i Arkadiusz Józefiak.